Сім медалей для поляків

Минулих вихідних (5-7 лютого) у Вісланській Кубалонці, попри мороз, було дуже жарко. Проведений там чемпіонат Європи ESDRA зібрав 180 конкурентів із понад десятка країн та стільки 1200 собак.

Зміст

На трасах, підготовлених до щоденних лиж, дуже звивистих, сповнених тривалих підйомів та різких спусків, змагалися команди з 4-12 собак та команди, що складалися з лижника та собаки.

Вперше в історії змагань ESDRA змагання проходили за формулою «Олімпійська модель» - тобто масовий старт команд, що складаються з чотирьох собак. Це, безсумнівно, була найбільш видовищна, але і найнебезпечніша частина події. Команди, які на старті досягають своєї максимальної швидкості, можуть зіткнутися одна з одною, встати на їх шляху або заплутати мотузки. Цей конкурс зібрав на старті сотні собак (25 команд). Основним фаворитом став Ігор Трач, який стартував з невеликою затримкою через ускладнення, але зумів компенсувати програш і завершив гонку титулом європейського забігу. Загалом збірна Польщі здобула сім медалей (з них дві у категорії юніорів). В індивідуальних змаганнях (гірськолижний спорт, пулка) скандинави виявилися непереможеними, які посіли друге місце на спринтерському маршруті.У свою чергу, на загальній відстані майже 100 км золото для поляків здобули Йоланта Калат та її неслухняні євроноги - брати Куфель та Крувек.

Справжнім чорним конем чемпіонату був мушер з Катовіце, Ґжегож Буржинський. Його злагоджена команда Аляскинського хаскі щодня проїжджала 32 км, як шторм, щодня збільшуючи перевагу над своїми суперниками. Завдяки собакам Гжегожа Польща вперше здобула золото на середній дистанції під час змагань звання чемпіонату Європи. Собаки Буржинських - 7-річна Кітті та її 3-річне потомство - мають лише кілька стартів, тому для більшості з них такий хороший результат силезької муштри був великим сюрпризом. Результати на www.ec2010.mushing.pl

Велика аудиторія очікувала побачити пухнасті сибірські хаскі або білосніжні самоїди. Однак замість снігових собак на маршрутах Кубалонки з’явилися орли: євроноги, сірі та аляскінські хаскі. ESDRA асоціює не чистокровних собак, хоча вони не є звичайними гібридами. Вони часто походять з дуже ретельно підібраних асоціацій, а муштри мають родовід, який налічує багато поколінь. Звичайно, критерієм відбору є лише працездатність собак, отже, у них часто відсутні єдині риси зовнішності.

Медіа-меценатом змагань був щомісячник «Мої пироги».